Vyhledávání

Kutná Hora 2016

2. - 9. září 2016

KUTNÁ HORA – HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 1999

Informační centrum Kutná Hora, Palackého náměstí 377, 284 01 Kutná Hora, tel. +420 327 512 378, +420 731 801 004, e-mail: infocentrum@kutnahora.cz;  www.kutnahora.cz

Otevřeno denně:

Duben – září: Pondělí – neděle 9:00 – 18:00
Říjen – březen:  Pondělí – pátek 9:00 – 17:00
Sobota – neděle  10:00 – 16:00

Akční tip pro Vás na rok 2016 (2. – 9. 9. 2015)

Přijeďte do Kutné Hory začátkem září a poznejte krásy našeho města provoněné gastronomickými specialitami partnerského města Eger. Pozvání na návštěvu Kutné Hory můžete využít celý rok, kdy se pořádá řada prestižních kulturních akcí a festivalů, které naleznete na našich webových stránkách www.kutnahora.cz  . Jen v tomto týdnu však bude možné ochutnat oblíbené maďarské speciality v několika místních restauracích.

2. září 2016
Z náměstí se vydejte i do úzkých, křivolakých uliček

Úzké romantické uličky, podloubí, zajímavá zákoutí i monumentální památky - co tato místa všechno zažila… Pojďte se toulat a objevovat příběhy dávných časů, zastavit se v některé stylové hospůdce na dobrou krmi a řízný truňk, objevovat nevšední pohledy na dávno zašlou slávu královského města svým stříbrem známého po celé tehdejší Evropě.

3. září 2016

Ortenova Kutná Hora – setkání s mladými básníky

Navštivte některý z pořadů již 23. ročníku Ortenovy Kutné Hory. Mladí básníci do 22 let prezentují svá díla v rámci tradiční kutnohorské soutěže. Doprovodný program každoročně nabízí zajímavé vernisáže, krásné koncerty či výjimečná setkání s našimi umělci.

Odpoledne nezapomeňte zavítat na nádvoří Vlašského dvora, kde se představí maďarské partnerské město Eger se svými specialitami a hlavně vyhlášenými víny. Tak dobrou chuť a na zdraví J

4. září 2016

Neděle má být dnem odpočinku…

Galerie Středočeského kraje v bývalé Jezuitské koleji se svými jedinečnými sbírkami přitahuje již několik let pozornost návštěvníků města nejen svými výstavami, ale i samotnou architekturou a citlivým skloubením historie se současností. Přilehlá zahrada s vodními prvky nabízí příjemný odpočinek, neobvyklý pohled na chrám sv. Barbory a často i ojedinělá vystoupení umělců na venkovních podiích. Příjemná kavárna nabídne zázemí s dobrou kávou a dortíkem i v případě nepříznivého počasí.

5. září 2016

Projděte se po Královské procházce

Malebné údolí říčky Vrchlice láká k procházkám starousedlíky i turisty. Nabízí všem nevšední pohledy na město a jeho památky. Krásná příroda a cesta, po které můžete dojít až k Velkému rybníku, je lemována několika bývalými mlýny, zatáčí se v mnoha romantických meandrech a objevíte podél ní i zbytky středověkých důlních děl. V podvečer, příjemně unaveni, usedněte do některé z mnoha příjemných hospůdek a nechte se hýčkat pohledem na osvětlené památky města i chutnou nabídkou předkládaných specialit.

6. září 2016

Sedlec – tajemné místo Kutné Hory

Příjemnou procházkou nebo místním vláčkem dojeďte do části města Sedlec. Zde se nachází jedna ze dvou katedrál zapsaných na Listinu UNESCO. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci se začala stavět již ve 12. století a uchvátí Vás průzračnou architekturou Jana Blažeje Santiniho. Nenechte si ujít ojedinělou příležitost projít se nad klenbami katedrály či spatřit úžasnou zlatou Sedleckou monstranci. Nezapomeňte navštívit i Kostnici, nejnavštěvovanější objekt v Kutné Hoře. Více informací naleznete na www.sedlec.info .

7. září 2016

Vypravte se na Kačinu, ochutnejte kutnohorská vína, …

Nedaleký empírový zámek Kačina s nedávno zrekonstruovanými interiéry včetně divadla, knihovny či kaple, uchvátí každého. Jen sedm kilometrů od Kutné Hory můžete obdivovat nejen interiéry zámku, ale i nově revitalizovaný rozsáhlý park s fantastickými průhledy. V těsném sousedství zámecké zahrady jsou nově vysázené vinice, které dávají chutné hrozny na výrobu místního vína. Vypijte tedy sklenku na zdraví - i víno je totiž jedním z fenoménů, které nesmíte opomenout při vaší návštěvě.

8. září 2016

Načerpejte vědomosti i sílu

Vydejte se dopoledne do Českého muzea stříbra, které nabízí návštěvníkům nejen bohatou expozici ze života horníků a podnikatelské šlechty, ale seznámí vás i s cestou stříbra od stříbrné rudy po ražbu grošů. Nezapomenutelným zážitkem pro každého je návštěva středověkého stříbrného dolu. Odpoledne můžete načerpat síly ve sportovně-rekreačním areálu v zelené oáze města KLIMEŠKA. Moderní plovárna s tobogány a masážní lavicí, krytý plavecký bazén, hřiště na plážový volejbal či bobová dráha zajisté potěší každého.

9. září 2016

Zajímavá jsou i okolní města – navštivte je!

Města v okolí Kutné Hory mají určitě také co nabídnout...

Zkuste Čáslav, jejíž muzeum patří mezi nejstarší venkovská muzea v Čechách a kostel sv. Petra a Pavla láká svou vyhlídkovou věží.

Navštivte Kolín se známou synagogou, jednou z nejstarších a nejcennějších památek svého druhu v Čechách i starým židovským hřbitovem. Gotická katedrála sv. Bartoloměje je další dominantou, která stojí za zhlédnutí.

Zajeďte si do Poděbrad – lázeňského města, které nabízí odpočinek v rozsáhlém parku s vodními prvky, nebo navštivte Polabské muzeum, jehož součástí je i památkově chráněný středověký špitál z r. 1444 a bývalý klášter z konce 19. století.

Nedaleko je Nymburk se známým středověkým opevněním, s jehož budováním se započalo už v roce 1280. Vlastivědné muzeum pak nabízí např. expozici Bohumila Hrabala. Vzácnou ukázkou gotické cihlové architektury je kostel sv. Jiljí vybudovaný v letech 1280 – 1380.


Vytvořeno 16.3.2016 9:42:14 | přečteno 3477x | kveta.vitvarova