Vyhledávání

TOP týden 2014 - Spálené Poříčí

Informační centrum Spálené Poříčí

Náměstí Svobody 138, 335 61 Spálené Poříčí

+420 605 368 410.

www.spaleneporici.czinfocentrum@spaleneporici.cz, www.facebook.com/HPutovani

V.- IX. denně 9.00-12.00, 13.00-17.00 hod.

X.- IV. po, st 7,30 – 18,00 út, čt, pá  7,30 – 14,30

Infocentrum nabízí provázení po špejcharu Ve Dvoře a zámku, prodej turistických známek, vizitek, map a suvenýrů, informace o výletech do blízkého i vzdálenějšího okolí, o možnostech ubytování a stravování ve Spáleném Poříčí a okolí a mnoho jiného.

 

Přijeďte do nejmenšího města, které kdy získalo titul Historické město roku za péči o historické památky. Přesvědčte se, že jej nedostalo náhodou. Město, které dodnes má atmosféru venkovského sídla počátku 20. století, je vstřícné a přívětivé ke svým hostům.

Město dnes svým návštěvníkům nabízí k prohlídce množství opravených historických památek - renesanční zámek, 2 zámecké parky, barokní špejchar Ve Dvoře se stálou expozicí kresleného humoru Jiřího Wintera Neprakty (jediná v ČR), židovský hřbitov a bývalý židovský kupecký dům s oddělenými ohništi na přípravu mléčných a masných pokrmů, kostel sv. Mikuláše, barokní budovu děkanství, lidový roubený dům se zachovalou černou kuchyní (dnes celoročně otevřené Infocentrum), mlýn s funkčním mlýnským kolem, barokní sochy na náměstí a další turisticky zajímavá místa.

Milovníci přírody naleznou v těsném okolí města krásné lesy s upravenými cestami anebo např. naučnou stezku Hvížďalka, která je dovede k malebnému rybníku.

Přijeďte na návštěvu do Spáleného Poříčí a poznejte jeho krásu.

Týdenní pobyt v regionu:

Ubytování a stravování: Spálené Poříčí: Hotel ve Dvoře, vinárna a penzion Joachim Lewidt, Hořehledy: restaurace a penzion Pod Kokšínem, rodinný penzion Marie Žmijáková, Šťáhlavice: kulturní netradiční Bezejmenná čajovna

Kontakty:

Hotel Ve Dvoře - www.hotelvedvore.cz, hotel@hotelvedvore.cz)

Vinárna Joachim Lewidt - +420 371 594 429, penzion@joachimlewidt.cz

Restaurace Pod Kokšínem -  www.golf-horehledy.cz, hcelikovska@golf-horehledy.cz

Penzion Žmijáková - +420 371 594 219, mobil: +420 606 962 884

Gastronomické akce:

Hotel Ve Dvoře – ruské speciality

Restaurace Joachim Lewidt – židovské speciality (13. a 14. září)

7. září 2014
Brdskými bučinami k Pardrťským rybníkům do vojenského výcvikového  prostoru Brdy (na kole, přístupný o víkendech a svátcích) – mapky k dispozici v Infocentru Spálené Poříčí

Muzea Atomu v Míšově – bývalý areál sovětských kasáren (nutná rezervace předem!)

8. září 2014
Prohlídka města Spálené Poříčí a okolí –
návštěva špejcharu Ve Dvoře a zámku s průvodcem, naučná stezka Hvížďalka, přírodní rezervace Kokšín

návštěva rodinné farmy v Milínově – pro děti možnost jízdy na ponících, ruční výroba másla, pečení chleba ve venkovní peci (nutno předem objednat u pracovnice Infocentra Spálené Poříčí nebo na www.farmamoulisovych.cz)

9.  září 2014

návštěva Muzea Jižního Plzeňska v Blovicích  (www.muzeum-blovice.cz)

Starý Plzenec – rotunda sv. Petra a Pavla, hradiště Stará Plzeň, návštěva podniku Bohemia sekt (nutno objednat předem na www.bohemiasekt.cz)

Hrad Radyně – královský strážní hrad, dominanta okolí Plzně (www.staryplzenec.cz)

Zřícenina Lopata, přírodní rezervace v Kozelském polesí, NS F. X. France – bližší informace v Infocentru Spálené Poříčí

10. září 2014
Návštěva města Plzeň -
pivovarské muzeum, prohlídkový okruh v pivovaře Plzeňský Prazdroj, Západočeské muzeum a galerie, ZOO, interaktivní muzeum Techmánie.

11. září 2014

Návštěva města Rokycany – muzeum na demarkační čáře (vojenská technika) (www.rokycany.cz)

Hamr Dobřív – technická památka (www.muzeumrokycany.cz)

12. září 2014

Rodiště sv. Jana Nepomuckého město Nepomuk  - muzeum a centrum rodného domu Augustina Němejce. expozice veteránů ( www.nepomuk.cz )

Vrčeň – modelová železnice (www.zeleznice-vrcen15.cz)

Dubeč – památník zříceného letadla (www.nepomuk.cz)

13. září 2014
Rožmitálpod Třemšínem –Podbrdské muzeum s památníkem Jakuba Jana Ryby a České mše vánoční, expozice historických automibilů, kostel Povýšení sv. Kříže (působiště J. J. Ryby).

Vrch Třemšín – 827 m n.m., nejvyšší vrchol jižních Brd. 8 km od města Rožmitál p.Tř. Vede k němu turisticky značená cesta, na vrcholu rozhledna. Ze Spáleného Poříčí je možné dojet na Třemšín na kole po vedlejších silnicích nebo lesních cestách (mapka k dispozici v Infocentru Spálené Poříčí)

Zámek Březnice – renesanční zámek s rozsáhlým upraveným parkem a částečně zachovalým pozdně gotickým opevněním.

14. září 2014

Návštěva zámků Kozel a Nebílovy - dva zámky, ale každý jiný: lovecký Kozel s rozsáhlým parkem, květinové dvojzámčí Nebílovy.

Přeštice – kostel Nanebevzetí Panny Marie, postavený podle návrhu Kiliána Ignáce Dientzenhofera, muzeum Dům historie Přešticka

Hrad Švihov – nejzachovalejší vodní hrad v ČR

Zřícenina Roupov – pozůstatky hradu ze 13. století, zachovalé zbytky unikátní hradní kuchyně

O všech výletech můžete získat další podrobnosti (vstupné, otvírací doba..) v Infocentru Spálené Poříčí. Stejně ochotně Vám jeho pracovnice dají tipy na další turistické cíle v blízkém i vzdálenějším okolí.

Doprovodný kulturní program:

NEDĚLE 7. ZÁŘÍ
Pohádkový les skřítka Fabiána
Akce pro děti s rodiči - projdou parkem i nejbližším okolím zámku, cestou budou plnit různé zábavné úkoly a v cíli je čeká diplom a sladká odměna. Letošní téma je CIRKUS.
Registrace od 9,00.

ÚTERÝ 9. ZÁŘÍ
Medový den
dopoledne – povídání o včelách pro ZŠ (špejchar)
15,00 akce pro děti – vyrábíme ze včelího vosku (Ekocentrum)
17,00 Příroda, včely a my – přednáška s ochutnávkou medu a medoviny (Ekocentrum)

PÁTEK 13. ZÁŘÍ
Folklórní koncert
Koncertním sál zámku.
Začátek v 19 hodin.

SOBOTA 13. ZÁŘÍ
5. ročník - Orientační cyklozávod
Orientační závod cyklistických týmů křížem krážem Spálenopoříčskem. Týmy si určují samy trasu po různě bodově ohodnocených místech, s cílem nasbírat za určený čas co nejvíce bodů. Nutná přihláška předem.
Registrace od 9,00, závod odstartován v 10,00.

Kouzelná flétna

Loutkové zpracování světoznámé opery W. A. Mozarta ve stylu barokního loutkového divadla podle originálního scénáře Petra Vacka a Milana Hugo Formana. Představení vzniklo speciálně pro  Autobus Linky 2015, pojízdné kulturní a informační centrum projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015.

Akce se koná na náměstí – odpoledne (čas bude upřesněn)

 
NEDĚLE 14. ZÁŘÍ
Tradiční celodenní městská slavnost při příležitosti Dnů evropského historického dědictví. Program je pro Vás připraven na dvou místech - na zámku a v jeho okolí a v areálu Ve Dvoře.

Areál ve Dvoře -  velké řemeslné trhy u špejcharu, Rožmitálská venkovanka, výstavy, občerstvení na rybářské baště Šafranice a mnoho jiného.

Zámek - Historický víkend se Salomenou

Celovíkendová akce na zámku - navštívíte zde středověké ležení, můžete se těšit na historický průvod, souboje, ukázky zbraní, historičtí bubeníci, je připraveno dobové tržiště a občerstvení, soutěže a dílny pro děti, koncert, ohňostroj a mnoho dalšího.

Program probíhá od 10 do 17 hodin.

Další akce v týdnu od 7. do 14. září:
- výstava Příroda, včely a my - Galerie Špejchar
- HOBBY 2014 (výstava zahrádkářů a chovatelů)
- gastronomické akce v hotelu Ve Dvoře (ruské speciality)a ve vinárně Joachim Lewidt (týden židovské kuchyně)
- ukázky výcviku agility, soutěže pro pejsky i děti (o termínu se jedná - dle rozpisu soutěží agility a kvalifikace soutěžících do dalších kol)

Vytvořeno 23.4.2014 10:30:20 | přečteno 4240x | kveta.vitvarova